Mozaika diamentowa - wszystko co musisz wiedzieć na jej temat

Czym jest malowanie diamentowe?
Pełny opis: rodzaj, specyfika oraz instrukcja układania

malowanie-po-numerach-czy-diamentowa-mozaikaInformacje ogólne

Mozaika diamentowa to dość nowy kierunek w rękodziele artystycznym, który pojawił się w Chinach. Haft diamentowy czy też obraz diamentowy (kryształowy) to często zamienne nazwy dla tego rodzaju dzieła. 

Pierwsze mozaiki były wykonywane w Starożytnym Babilonie. Były one układane na tkaninach z kamieni szlachetnych. Przodkami mozaiki są również stare witraże i czeskie szkło.

Wariant mozaiki diamentowej z Chinach i jest obrazem układanym z akrylowych kryształków (nazywanych diamentami). Obrazy wykonane tą techniką zachowują podstawowe atrybuty oryginalnych mozaik,i blask i trójwymiarowość, dlatego nie ma możliwości, aby osoby widzące te dzieła przeszły obok nich obojętnie.

W skrócie haft diamentowy to tworzenie różnokolorowych obrazów przy użyciu akrylowych diamencików.

Diamenty mają ten sam wymiar i należy je układać zgodnie ze wskazanym na obrazie schematem. Proces ten bardzo przypomina układanie puzzli jednak w postaci malowania po numerach. Gotowe dzieło olśniewa żywymi kolorami, które nie blakną z czasem.

Haft diamentowy to świetne zajęcie dla wszystkich szukających redukcji stresu i  rozluźnienia. Proces układania mozaiki rozwija umiejętności motoryczne i jak również pozwala ćwiczyć zdolność skupiania uwagi, która w aktualnym czasie, bardzo często jest skupiona na wielu rzeczach takich jak, praca, rodzina, telefon, co chwila nowe wiadomości na Facebooku.

To, co jest bardzo motywujące to fakt, iż piękny wynik i wspaniałe dzieło jest gwarantowane – nie masz szansy się pomylić i zrobić coś nie tak.

Nauczenie się układania obrazów w technice „mozaika diamentowa” jest dość łatwa, a jeśli już miałeś/miałaś wcześniej styczność z tradycyjnym rękodziełem takim jak malowaniem obrazów po numerach, haftem krzyżykowym czy nawet układaniem puzzli. 

 

Zostaw komentarz

Imię .
.
Wiadomość .

Wiedz proszę, że komentarze muszą zostać zatwierdzone zanim zostaną opublikowane!