Jaki rozmiar obrazu wybrać?

Zastanawiacie się, jaki rozmiar diamentowego obrazu powinniście kupić?
Jednym z częstych pytań, które otrzymujemy od was przy zamawianiu własnego obrazu diamentowego, jest to, jaki rozmiar powinniście zamówić.
Nasza odpowiedź? Jeśli chodzi o malowanie diamentami, im większy obraz tym lepszy efekt.Owszem, zależy to również od techniki wyklejania diamentów, tego, co zamierzacie zrobić z gotową pracą, gdy jest gotowa, jakiego rodzaju jest to diamentowy obraz, kształtu diamencików i rozdzielczości oryginalnego obrazu.
Przejdźmy przez wszystkie punkty po kolei. :)
 
Dlaczego im większy tym lepszy?
 
Każdy diament jest jak piksel na obrazku. Jak na zdjęciach, im więcej pikseli, tym lepiej.
Ale w przeciwieństwie do zdjęć, na których można umieścić więcej pikseli w tym samym wymiarze, jedynym sposobem na umieszczenie większej liczby pikseli w obrazie diamentowym jest zakup większego obrazu.Wyliczmy matematycznie –  obraz diamentowy o wymiarach 20 cm x 20 cm ma dokładnie 6400 diamentów. Diamentowy obraz o wymiarach 40 cm x 40 cm będzie zawierał już 25 600 diamentów, które będą reprezentować dokładnie ten sam obraz, co 20 cm x 20 cm. Ciekawostka: jeden diament ma wymiary 2,5 mm x 2,5 mm. Na każdym centymetrze kwadratowym znajduje się 16 diamentowych kropek. Tak więc 20 cm x 20 cm = 400 cm kwadratowych. 400 x 16 = 6400. 40 cm x 40 cm = 1600 cm kwadratowych. 1600 x 16 = 25,600 diamentowych kropek.

 

Diamentowy obraz o wymiarach 40 cm x 40 cm nie jest dwa razy większy niż 20 cm x 20 cm… jest on 4 razy większy!! W obrazie diamentowym o wymiarach 60 cm x 60 cm znajduje się 57 600 diamencików! (O.o) To prawie 10 razy więcej wyrazistości niż w przypadku malowania diamentem o wymiarach 20 cm x 20 cm. A diamentowy obraz o wymiarach 80 cm x 80 cm ma 102 400 diamentów… WoW! 

 Tak więc, aby uzyskać najlepszą rozdzielność gotowego produktu, większy obraz diamentowy jest znacznie lepszy. Należy również wziąć pod uwagę inny bardzo ważny czynnik -  

Liczba kolorów

 Diamentowy obraz to przedstawienie obrazu. Podczas gdy normalny obraz kolorowy ma setki kolorów i odcieni, obraz diamentowy jest zwykle ograniczony do 25-45 kolorów. Duże obrazy diamentowe będą miały więcej kolorów i będą bardziej wyraziste niż mniejsze. Jak będzie wyglądał Twój zestaw do malowania diamentami? Sprawdź poniżej: 

 

A co z moim poziomem umiejętności wyklejania?
 
Przekonałam się, że wyklejanie diamentów jest jak wszystko inne w życiu –
potrzebujecie praktyki i czasu, aby stać się lepszymi i bardziej wydajnymi.
                                                        
Kiedy wyklejałam swój pierwszy zestaw, diamenty były wszędzie! Widocznie, odkleiłam zbyt dużą warstwę płótna, no i na dodatek miałam wszędzie sierść psa! 🐶
Utknęłam z tym pierwszym wyklejaniem na początku… ale wkrótce układałam już dziesięć diamencików na raz, nie szybko, ale przynajmniej mogłam to zrobić. Musiałam tylko trochę się skoncentrować i po prostu praktykować. 
Wtedy, dopiero zaczęła się moja przygoda z diamentami… Teraz mam na swoim koncie ukończonych już wiele zestawów. Pewnego dnia, zobaczyłam film przedstawiający kogoś, kto wykonał setki diamentowych obrazów i… myślałam, że oglądam wideo w przyspieszonym tempie, ale tak nie było. Wtedy też zdałam sobie sprawę, dlaczego czasami nazywają to haftem diamentowym. 
Myślę, że jeśli chodzi o poziom umiejętności, początkujący powinien trzymać się obrazów diamentowych nie większych niż 30 cm z każdej strony, co oznacza, że ​​największy obraz diamentowy, który powinien kupić początkujący, ma około 30 cm x 30 cm. 
Oczywiście każdy jest w stanie zrobić większy obraz, ale mniejszy obraz na start powstrzyma Cię przed rezygnacją z większego obrazu, jeśli wyklejanie trwa zbyt długo. 
Dla już trochę doświadczonych osób wyklejających obrazy diamentowe (mam na myśli kogoś, kto ukończył 1 lub więcej obrazów diamentowych i może dość szybko wykładać diamenty), mogą one wzrosnąć do wymiarów 60 cm x 60 cm. 57600 diamentów to dużo, nawet jeśli wklejasz je po 10 na raz. 
Ekspert powinien zwykle wybrać większe obrazy diamentowe, aby uzyskać wysoką rozdzielność obrazu diamentowego, no i się nie znudzić.  Kto jest ekspertem w malowaniu diamentów? Naprawdę nie mogę wymyślić definicji, ale poznasz eksperta, gdy go zobaczysz – z łatwością poradzi sobie z dziesięcioma diamentowymi długopisami, nigdy nie przegapi pustego miejsca i maluje z zawrotną prędkością. Ekspert mógłby z łatwością wykręcić mniejszy diamentowy obraz za jednym razem. Oto łatwy do zapamiętania przewodnik po poziomach umiejętności:
  • Początkujący: obrazy diamentowe 30 cm x 30 cm i poniżej.
  • Średni: obrazy diamentowe o wymiarach 60 cm x 60 cm i poniżej.
  • Ekspert: polecam obrazy diamentowe o wymiarach 60 cm x 60 cm i więcej. 
 Jak rozmiar wpływa na to, co mogę zrobić z gotowym obrazem diamentowym? 

Gotowe obrazy diamentowe można oprawić i zawiesić jak każdy inny obraz. Większe zestawy będą miały lepszą rozdzielczość, więc jest większe prawdopodobieństwo, że nadają się do zawieszenia na ścianie. 
Jest jednak wiele prostych obrazów, które ładnie wyglądają nawet w rozmiarze 20 cm x 20 cm.

W tej dziedzinie to kwestia gustu i stylu. Mniejsze projekty doskonale nadają się do pokoi dziecięcych, łazienek, podczas gdy większe, bardziej błyszczące i promienne zestawy idealnie nadają się do salonów, jadalni, a nawet korytarzy i wejść. Oczywiście gotowe obrazy diamentowe są również świetnymi prezentami, zwłaszcza niestandardowe obrazy diamentowe. Cóż za wspaniały sposób, aby pokazać komuś, jak bardzo Ci zależy, uhonorować go gotowym, niestandardowym obrazem diamentowym przedstawiającym ważne wydarzenie w życiu, takie jak ślub, ukończenie szkoły itp. 

 Jaki wpływ ma okrągły lub kwadratowy kształt diamentów na gotowy obraz ?

 Obraz z kwadratowych diamencików będzie miał nieco większą wyrazistość niż z okrągłymi po prostu dlatego, że diamenty są ściślej upakowane. Wszystkie zestawy do malowania diamentami z okrągłymi diamencikami mają puste miejsca dookoła, których fizycznie nie można zakryć. Pomaga to, że diamenciki są bardzo małe, więc puste miejsca nie są tak widoczne, ale nadal można to zauważyć.  A co z wyrazistością oryginalnego obrazu? 

Wyrazistość oryginalnego obrazu ma duży wpływ na efekt gotowej pracy. Większość obrazów diamentowych jest drukowana na masowych drukarkach ze zdjęcia lub szablonu, więc cokolwiek jest na zdjęciu, pojawi się na płótnie po wydrukowaniu. Ponieważ każdy obraz jest pikselowany do rozdzielczości 2,5 mm x 2,5 mm, warto rozumieć, że żaden obraz diamentowy nigdy nie będzie tak wyraźny jak oryginalny obraz, a zamazany lub niejasny obraz stanie się bardziej widoczny po przekształceniu w obraz diamentowy. Klucz do dobrego, niestandardowego zestawu diamentowego – w wysłaniu wyraźnego, ostrego obrazu.


I na koniec 

Nic dziwnego, że jeśli chodzi o malowanie diamentami, zwykle większy obraz jest lepszy. Ale tak jak wiele innych rzeczy w życiu, to zależy.
 
Wszystkie rozmiary diamentów są fajne jednak nie każdy może poradzić sobie z dużymi zestawami do malowania diamentami.
 
 Najważniejsze to pamiętać, że diamentowe hobby to zabawny i kreatywny sposób na spędzanie czasu! 
 

Zostaw komentarz

Imię .
.
Wiadomość .

Wiedz proszę, że komentarze muszą zostać zatwierdzone zanim zostaną opublikowane!