Jak uniknąć bólu pleców podczas wyklejania mozaiki diamentowej?

Niektórzy ludzie doświadczają bólu pleców i ramion podczas malowania diamentami. Jednak dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka naprawdę prostych rozwiązań, które pomogą Ci tego uniknąć! 🙌

1. Rób przerwy na rozciąganie mięśni

Czy masz tendencję do garbienia się podczas długich sesji swojego ukochanego rękodzieła? Nie jesteś sam! 🙋♀️ Malowanie diamentami tak zaciąga, że trudno jest śledzić czas, ponieważ jesteś podekscytowany postępami. Ale jeśli zbyt długo pozostajesz w jednej pozycji, pochylonej nad płótnem, może to powodować dyskomfort w szyi i plecach. Pomocne mogą być przerwy na rozciąganie. Te same rozciągania, które pomagają ludziom spędzającym długie godziny pracując przy komputerze, mogą zdziałać cuda również w przypadku bólu pleców. Wystarczy kilka rozciągnięć szyi, ramion i pleców. Jeśli szukasz pomysłów na rozciąganie, możesz znaleźć wiele odpowiednich filmików na YouTube. 

2. Wypróbuj poduszkę na krzesło

Inną poradą, którą stosują doświadczeni osoby jest kupno poduszki do siedzenia. Mogą one być używane na prawie każdym krześle i mogą uchronić Cię przed koniecznością zakupu nowego krzesła. Te poduszki mogą pomóc złagodzić ból pleców, zmniejszając nacisk na kość ogonową podczas siedzenia. Mogą również pomóc poprawić krążenie, co może być problemem dla niektórych osób, jeśli siedzą przez dłuższy czas. Wielu uważa również, że podwyższona wysokość poduszki klinowej pomaga im uniknąć dodatkowego bólu pleców.

3. Zainwestuj w nowe krzesło

Może się okazać, że potrzebujesz zupełnie innego krzesła. 🪑 Jeśli pracujesz na starym krześle z jadalni, siedzenie na nim przez dłuższy czas może nie być najlepszym rozwiązaniem. I chociaż poduszka może pomóc, warto wypróbować ergonomiczne krzesło. Te krzesła są zbudowane z myślą o komforcie. Zostały zaprojektowane, aby pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy, a wiele osób uważa, że pomagają również złagodzić ból pleców i szyi.


4. Sprawdź swoją postawę

Czasami złagodzenie bólu pleców jest tak proste, jak nauka korygowania postawy. Łatwo jest osunąć się podczas pracy przy płótnie. Jednak, gdy plecy są zgięte w jednej pozycji, a ramiona pochylone do przodu, może to niepotrzebnie obciążać mięśnie, powodując ich ból. Chociaż rozciąganie może pomóc w walce z tym, dobrze jest również zwracać uwagę na swoją postawę, aby zobaczyć, jakie poprawki możesz wprowadzić. Oto niektóre sposoby na wyrobienie prawidłowej postawy:
  • upewnij się, że plecy są odpowiednio podparte
  • oprzyj stopy na podłodze
  • trzymaj przedmioty w zasięgu ręki
  • upewnij się, że Twoje oczy patrzą prosto przed siebie

5. Podnieś i przechyl swoją powierzchnię roboczą 

Jednym z najpopularniejszych sposobów leczenia bólu pleców jest ustawienie biurka rzemieślniczego, aby płótno było bardziej na wysokości oczu. W zależności od Twojego budżetu, Istnieje kilka różnych opcji, które mogą pomóc.Pierwszą opcją jest zakup stołu kreślarskiego lub stołu rzemieślniczego. Te stoły pozwalają utrzymać płótno na powierzchni, która jest pochylona do Ciebie, dzięki czemu nie musisz się pochylać samodzielnie aby je zobaczyć i nad nim pracować. Możesz również znaleźć stoliki, które umożliwiają regulację wysokości. Jeśli nie masz budżetu lub miejsca na duży stół rzemieślniczy, możesz skorzystać ze sztalugi stołowej lub stojaka na laptopa. Zapewniają one te same korzyści, co pozwala utrzymać przestrzeń roboczą pochyloną do siebie, co ułatwia pracę.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na wyeliminowanie bólu pleców podczas malowania diamentami. Pomóż innym Diamentowym Malarzom, dzieląc się w komentarzach strategiami, które zadziałały najlepiej dla Ciebie. 😊

Zostaw komentarz

Imię .
.
Wiadomość .

Wiedz proszę, że komentarze muszą zostać zatwierdzone zanim zostaną opublikowane!