7 Sztuczek Mozaiki Diamentowej o Których Na Pewno Nie Słyszeliście

wskazówki_sztuczki_maluj_diamentami

Wszyscy uwielbiamy diamentową mozaikę. Nie ma absolutnie nic lepszego niż rozpakowanie nowego zestawu, przygotowanie płótna i narzędzi oraz spędzanie niezliczonych godzin na układaniu diamentów na płótnie, aby powoli odkrywać i podziwiać własne arcydzieło.


Oczywiście nie jesteśmy sami w naszym uzależnieniu od diamentowych obrazów. Ludzie z pasją do malowania diamentowego dzielą się postępami, wskazówkami i sztuczkami, które sprawiają, że to hobby rozwija się w Polsce niesamowicie zawrotnie. 


Przejrzeliśmy setki postów oraz artykułów dotyczących mozaiki, aby znaleźć dla Was najlepsze wskazówki i sztuczki. Czytaj dalej aby dowiedzieć się o naszych ulubionych!


 1. UŻYWAJ WYTŁACZANKI PO JAJKACH DO ORGANIZACJI SWOICH DIAMENTÓW

Hodujesz kurczaki? A może po prostu ugotowałeś/ugotowałaś omlet i poszły wszystkie jajka? Użyj pojemnika, aby uporządkować swoje diamenty! Wskazówka dzięki uprzejmości Urszuli Dagrowej. Dziękujemy. :)

 

 

kobiałka_po_jajkach_malowanie_diamentami

 

 1. PRZYKLEJ TAŚMĄ LUB SKLEJ DIAMENTY ODPOWIADAJĄCE SYMBOLOWI NA LEGENDZIE.

Bardzo przydatne przy odnajdywaniu odpowiedniego diamentu na płótnie! Wskazówka dzięki uprzejmości Pani Eweliny!

legenda_maluj_diamentami

 1. UŻYJ MARKERA, ABY ZAZNACZYĆ SYMBOL LUB NUMER NA KAŻDEJ TOREBCE Z DIAMENTAMI.

Jeśli wytłaczanki po jajkach nie są w twoim stylu możesz posortować torebki poprzez wpisanie odpowiedniego numeru lub symbolu na zewnętrznej stronie torby.

opisanie_torebki_z_diamentami

 1. UŻYWAJ DESKI DO KROJENIA JAKO PŁASKIEJ POWIERZCHNI NA TWOJE PŁÓTNO.

Jeśli nie możesz znaleźć dobrej powierzchni do uzupełniania Swojego dzieła po prostu przyklej płótno do normalnej kuchennej deski do krojenia! Nie zapomnij jej umyć najpierw ;).

 deska_do_krojenia_mozaika_diamentowa

 

 1. UŻYWAJ WIELO-DIAMENTOWEGO APLIKATORA, ABY PRZYSPIESZYĆ PROCES TWORZENIA TWOJEGO ARCYDZIEŁA!

Nie bój się podnosić więcej niż jednego diamentu na raz! Większość naszych zestawów jest wyposażona w aplikator, który pozwala zebrać kilka diamentów na raz i nałożyć je równocześnie na płótno!

 

 1. PRZEŚPIJ SIĘ NAD SWOIM PŁÓTNEM - DOSŁOWNIE.

Ta wskazówka pochodzi od nieznajomego mozaikowicza - Pozdrawiamy! Wsadź płótno pomiędzy 2 papierowe tektury a następnie włóż płótno pod materac i śpij na nim przez noc. Działa znakomicie! W ten sposób upewnisz się, że wszystkie diamenty przylegają. I kto wie, może wpadniesz na nowy pomysł z diamentową mozaiką. :)

 1. OSTATNIA WSKAZÓWKA TO TY :) 

Jako ostatni punkt zostawiliśmy prośbę do Ciebie. Jeśli posiadasz własne sztuczki, które używasz podczas tworzenia obrazów, które nie zostały jeszcze wymienione powyżej, bardzo prosimy o pozostawienie komentarza pod artykułem, abyśmy mogli stworzyć podobną listę w przyszłości. Prosimy również o podanie, czy możemy użyć Twojego imienia i nazwiska w artykule. 

Do zobaczenia! 

 

 

2 komentarze

 • Oznaczam woreczki naklejkami cenówkami, ponieważ markery często blakną czy się wycierają, nawet te niezmywalne. NA koniec, aby diamenciki dobrze się trzymały wałkuję je miękkim artystycznym wałkiem. Na brzegach doklejam brokatową taśmę ozdobną co daje jeszcze lepszy efekt błyszczenia.

  Ada
 • Wpadłam na pomysł (chyba ja wpadłam, bo nigdzie o czymś takim nie słyszałam) po ukończeniu obrazu spryskuję go dokładnie lakierem do włosów. To powoduje, że lakier “wchodzi” między diamenciki, usztywnia obraz zabezpieczając diamenciki przed odpadaniem
  No i nie traci nic ze swojego blasku, nawet będąc za plexą, bo lakier nadaje im dodatkowego połysku.

  renata borowy

Zostaw komentarz

Imię .
.
Wiadomość .

Wiedz proszę, że komentarze muszą zostać zatwierdzone zanim zostaną opublikowane!